
Architectuur en herinneren
Hoe zorgen we ervoor dat herinneringen levend blijven en erfgoed bewaard voor komende generaties? En op welke manier kan architectuur bijdragen aan een actieve herinneringscultuur?
‘De rol van herinneringscentra verandert, ze zijn niet meer alleen een plek om ervaringen en herinneringen te delen, maar krijgen er steeds meer een tweede functie bij: het spiegelen van het heden aan het verleden.’
nai010 uitgevers, Inbo architecten en Nationaal Monument Kamp Amersfoort hebben de handen ineen geslagen en organiseren op dinsdag 28 september een avond rond het thema architectuur en herinneren.
Jacques Prins, auteur, architect/partner bij Inbo en tevens ontwerper van het nieuwe museum van Kamp Amersfoort, onderzoeker Floris van Dijk, hoogleraar Erfgoed Rob van der Laarse en architect Arna Mackic gaan met elkaar het gesprek aan over welke betekenis architectuur kan spelen bij herinneren en bespreken verschillende invalshoeken en perspectieven. Welke ontwerpstrategie is er door de loop van de tijd ingezet om een bepaald gevoel over te brengen? Hoe zit dat in het nieuwe museum van Kamp Amersfoort? Hoe zorgen we ervoor dat herinneringen levend blijven en erfgoed bewaard voor komende generaties? De avond wordt geleid door Arie Lengkeek.
Programma
Architectuur en herinneren, 28 september 17:30 - 20u
Paviljoen van Nationaal Monument Kamp Amersfoort, Loes van Overeemlaan 19, 3832 RZ Leusden
Bezoek tussen 17:30 en 18:30 het museum gratis**. De sprekers geven je een opdracht mee.
Eet en drink wat tussen 18:30 - 19:00.
19:00 - 20:00 Welkom door Floris van Dijk, Nationaal Monument Kamp Amersfoort.
Inleiding en ronde tafelgesprek Architectuur en Herinneren o.l.v. Arie Lengkeek met Jacques Prins, Arna Mackic en Rob van der Laarse.
De publicaties Architectuur en herinnering en De betekenis van een plek zijn beide verkrijgbaar in de winkel van Nationaal Monument Kamp Amersfoort.
De avond is gratis toegankelijk, maar aanmelden (én evt. afmelden) is verplicht. Geef je op via rsvp@nai010.com o.v.v. je naam en het aantal personen.
*Let op. Wegens de aanhoudende Covid-19 maatregelen is een beperkt aantal zitplaatsen beschikbaar. De avond wordt opgenomen en kan later terug worden gekeken.
** Heb je een museumkaart? Neem 'm mee!
|
|
|